Fener na korak do titule

Fenerbahče je slavio sa 83:74 protiv Bešiktaša i poveo sa 2:0 u finalnoj seriji plej-ofa turskog šampionata.

Utakmica je rešena na minut i po pre isteka vremena. Tačku na i je stavio Kalinić, koji je posle odlične akcije celog tima ostao sam na desnoj strani i pogodio trojku kojom se Fenerbahče odlepio na sigurnu prednost.

U prvom poluvremenu se odvijala rezultatska klackalica. Bešiktaš je uspeo da prvu četvrtinu završi sa prednošću 17:19, ali je Fenerbahče do odlaska na odmor napravio preokret, te je druga četvrtina završena rezultatom 39:36. U trećoj četvrtini Fenerbahče pravi prvu osetniju prednost i završava je rezultatom 58:49.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Bogdanović sa 19 poena i 7 asistencija, Veseli sa 16 poena, Kalinić sa 15 poena i 6 skokova, Slukas sa 11 i Judo sa 7 poena i 10 skokova. U Bešiktašu su se istakli Rol sa 16 poena i 5 skokova, Štimac sa 15 poena i 11 skokova, Stroberi sa 12 poena, 5 skokova i 5 asistencija, Vejseloglu sa 12 i Tompson sa 8 poena.