Ertel i Krstić vodili Efes do pobede

U turskom šampionatu počela je finalna serija. Ekipa Anadolu Efesa prevođena Ertelom i Krstićem, posle produžetka i velike drame, savladala je Karšijaku rezultatom 95:92.

tbl.org.tr

tbl.org.tr

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Karšijake. Izabranici Ufuka Saridže bolje su ušli u meč, i brzo stigli do dvocifrene prednosti. Pokušavao je Duda Ivković da pronađe rešenje, i u poslednjem minutu preko Krstića, Ertela i Lazmea, Efes smanjuje na -2 i na odmor se odlazi pri rezultatu 50:48.

Drugo poluvreme donelo je ravnopravnu borbu i veliku neizvesnost. Igra se poen za poen, a na kraju trećeg perioda, igrači Efesa su imali više sreće i ovaj period igre zatvorili rezultatom 66:64.

U četvrtoj deonici, uspeli su Dudini momci da se odlepe na +7, ali je Karšijka tim koji se nikada ne predaje i predvođeni sjajnim Diblerom i Gebrielom vraćaju meč u egal. Nekoliko sekundi pred kraj, gosti su imali poen prednosti, ali je Krstić izjednačio sa linije slobodnih bacanja, a sa druge strane Dibler promašio za tri poena i igraju se produžeci.  U dodatnih 5 minuta, igrači Efesa su imali više koncentracije i dolaze do vrlo važne pobede 95:92.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Ertel sa 25 poena. Pratio ga je Krstić sa 17 poena i 7 skokova. Šarić je zabeležio 15 poena i 14 skokova, a dvocifren je bio i Lazme sa 10 poena.

U redovima Karšijake najefikasniji je ponovo bio Dikson sa 26 poena. Dibler mu je asistriao sa 19 koševa,  Strouberi sa 16, dok je Gebrijel dodao 10.