Efes prošao Turk Telekom

Košarkaši Anadolu Efesa ostvarili su pobedu nad košarkašima Turk Telekoma 93:75 u majstorici četvrtfinala turskog šampionata.

null

sportsport.ba

Nakon kritika koje su pretrpeli posle poraza u drugom meču igrači Efesa su ovu utakmicu počeli u sjajnom ritmu. Za razliku od protekla dva meča Nenad Krstić je ovaj put počeo sa klupe. To je doprinelo da Efes igra dosta brže i postigne čak 29 poena u prvoj deonici. Nastavio je Efes da diže razliku i u drugoj četvrtini i stigao je do za njih netipično visokih 53 poena na poluvremenu. Zahvaljujući odličnom šutu za 3 poena u drugom poluvremenu su takođe igrali odlično u napadu. U obe četvrtine su postigli po 20 poena i tako onemogućili Turk Telekomu povratak u meč.

Čedi Osman je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 20 poena. Odlični su bili i Lazme i Batuk sa po 13. Nenad Krstić i Dario Šarić su dodali po 11 poena.

U ekipi Turk Telekoma najbolji je bio Džoš Karter sa 14 poena. Pratil su ga Majkl Rol sa 13 i Kris Džonson sa 11 poena i 7 skokova.

Anadolu Efes će se sastati sa Trabzonsporom Novice Veličkovića u polufinalu.