Efes drakonski kažnjen, kreću iz minusa naredne sezone

Turski košarkaški savez je drakonski kaznio Anadolu Efes zbog napuštanja terena u trajanju od 6 minuta tokom 3. utakmice polufinala Turske lige.

Anadolu Efes je dobio kaznu od minus 3 poena za narednu takmičarsku sezonu Turske lige, pa će od samoga početka biti u zaostatku od 3 pobede za ostalim ekipama. Uz to, klub je kažnjen sa 70,000 lira(oko 17,600 evra), dok su predsdenik kluba Tunkaj Ozilhan i generalni menadžer Alper Jilmaz suspendovani na četiri meseca i moraće platiti 40,000 lira zbog neprikladnog ponašanja.

Podsetimo, košarkaši i stručni štab Anadolu Efesa su napustili parket tokom treće utakmice polufinala Turske lige protiv Bešiktaša, nezadovoljni nekim sudijskim odlukama. Nakon šest minuta izostanka, oni su se vratili na parket, a utakmicu su pobedili zahvaljujući pogotku Derika Brauna uz zvuk sirene. Rezultat u seriji je 2:1 za Bešiktaš, prva ekipa koja dođe do tri pobede, izboriće plasman u finale gde će odmeriti snage protiv Fenerbahčea.