Dudin Efes u finalu!

Košarkaši Anadolu Efesa iskoristili su meč loptu i plasirali se u finale turskog šampionata. Na gostujućem terenu savladali su borbenu ekipu Trazbonspora rezultatom 59:54.

Malo je falilo da Novica Veličković i njegovi saigrači pokvare slavlje momcima Dude Ivkovića, s obzirom na to da je meč do poslednjeg minuta bio vrlo neizvestan.

haberler.com

Prvo poluvreme je donelo prilično neatraktivnu košarku, što je rezultiralo malim brojem poena. Igrači oba tima imali su vrlo loše šutersko veče, naročito van linije 6.75.

Igrači Nenada Markovića bolje su otvorili susret i došli do prednosti 6-0. Dugo su gostujući igrači pokušavali da dođu do prvih poena, a seriju je konačno prekinuo Lazme pogotkom  sa distance. U ovom delu susreta su upravo Lazme i Šarić bili jedini strelci u ekipi Efesa, i nakon prvih 10 minuta rezultat je 14:8 u korst Trabzona.

I u drugoj četvrtini ekipa Trabzona je imala ulogu lidera. U jednom trenutku su imali i 12 poena prednosti, ali je Efes serijom pogodaka smanjio na 24:20. Ipak, domaći igrači nisu dozvolili protivniku preokret i na odmor se otišlo pri rezultatu 29:24.

Uvodni minuti drugog poluvremena doneli su ujednačenu borbu i igralo se poen za poen. Tek dva minuta pred kraj treće deonice, najbolji igrač susreta Lazme sa linije slobodnih bacanja donosi Efesu prvo vođstvo. Nakon toga, Dudini momci ulaze u seriju i dolaze do prve dvocifrene prednosti.

Ipak,  borbeni domaćini se nisu predali i uspeli su da smanje prednost, a u poslednjim sekundama  utakmice nakon asistencije Stipanovića, Veličković smanjuje na 54:52. Nadu za preokret sa druge strane srušio im je Džening koji je bio precizan za tri poena,  prelomio meč i odveo Efes u finale.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Lazme sa 24 poena. Džening i Šarić su ubacili po 10, a Nenad Krstić je dodao 7 poena uz 5 skokova i 2 asistencije.

Novica Veličković je sa dabl- dabl učinkom bio najvažniji u ekipi Trabzona. Postigao je 14 koševa i uhvatio 10 skokova. Dvocifreni su bili Maršal sa 12 i Alting sa 10 poena, dok je Stipanović dodao 8.

Anadolu Efes će u finalu odmeriti snage sa boljim iz duela Fenerbahče- Karšijaka.