Darušafaka bolja od Ertela

Darušafaka je slavila protiv Efesa sa 88:85. Ovom pobedom tim trenera Blata je pretekao Banvit i osigurao 4. poziciju u turskom šampionatu.

Odluka je pala u poslednjoj četvrtini. Darušafaka je trojkom Bertansa i pogođenim slobodnim bacanjem Vonamejkera otišla na +6 minut do kraja. Sjajni Ertel  je probudio nadu za Efes postigavši trojku. Darušafaka je promašila u sledećem napadu i otvorila prostor Grejndžeru da sa slobodnih bacanja donese novu neizvesnost, ali je on promašio oba pokušaja te je pobeda ostala u rukama domaćina.

Efes je bolje otvorio meč, ali je Darušafaka do kraja prve četvrtine preokrenula na 28:25. Sredinom druge četvrtine Efes pravi seriju 10:0 i podiže razliku na +15, Darušafaka je do kraja poluvremena uspela da ublaži zaostatak na 47:57. Darušafaka u trećoj četvrtini podiže nivo energije u odbrani i popravlja šut iz igre što joj je omogućilo da se približi Efesu na poen zaostatka.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Vonamejker sa 22 poena i 10 asistencija, Anderson sa 17 poena i 11 skokova, Klajburn sa 15 poena i 6 skokova i Bertans sa 13 poena. U Efesu su se istakli Ertel sa 25 poena i 7 asistencija, Danston sa 18 poena i 14 skokova i Tomas sa 17 poena.