Bogdanović vodio Fener do pobede!!!

U nastavku plej-ofa turske lige, prvoplasirani Fenerbahče je na svom terenu savladao Galatasaraj ubedljivim rezultatom 93:67.

Fener je do pobede vodio srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović sa 15 poena, Veseli i Žorić su mu asistirai sa po 13, a dvocifreni su bili i Gaudlok sa 12 i Erden sa 10 poena.

tbl.org.tr

tbl.org.tr

Galatasaraj je jedino u prvih nekoliko minuta imao snage da parira izabranicima Željka Obradovića. Nekoliko puta su uspeli da smanje zaostatak na -3, ali za više nisu imali snage. Predvođeni Žorićem, igrači Fenera povećavaju prednost a Bogdanović i Sipahi trojkama ovaj period igre zatvaraju rezultatom 29:16. U nastavku meča, Galatasaraj kao da nije postojao na terenu, što je Fener iskoristio i rutinski završio utakmicu.

U ekipi Galatasaraja najefikasniji su bili Jang sa 15 poena, Micov ga je pratio sa 13, dok je Erceg brojao do 10.

Karšijaka – Banvit 87 – 79

U drugom meču dana, u Izmiru se igrao nešto neizvesniji meč, u kom je Karšijaka savladala Banvit rezultatom 87:79.

tbl.org.tr

tbl.org.tr

U prvoj četvrtini igralo se ujednačeno, ali su pri rezultatu 13:13 igrači Banvita ušli u seriju i prvih 10 minuta završili rezultatom 24:17. U nastavku, domaći igrači dolaze do izjednačenja, a zatim preuzimaju vođstvo i do kraja poluvremena drže konce u svojim rukama i odlaze na odmor sa +11 (45:34). U drugom poluvremenu, Banvit igra angažovanije i dolazi do izjednačenja. Igra se poen za poen, a Karšijaka predvođena Palasiosom dolazi do osetnije prednosti i upisuje vro važnu pobedu.

U pobedničkom timu, najefikasniji su bili Palasios sa 19 poena, Dikson i Stroberi su ubacili po 15, a 14 poena je dodao Gabriel.

U ekipi Banvita najkorisniji je bio Rouland sa 28 poena, a po 12 poena ubacili su Simons i Mehija.