Bogdanović trojkom sa 8 metara srušio Galatasaraj

Odlična rola Bogdanovića i Veselog u trećoj četvrtini zaslužna za preokret Fenerbahčea protiv Galatasaraja u “Abdi Ipekčiju”. Konačan rezultat je bio 75:79.

Izabranici Ergina Atamana su bili mnogo bolji rival u prvom poluvremenu. Vladimir Micov i Tibor Plajs su napravili dosta problema odbrani Fenerbahčea, upravo su njih dvojica bili najzaslužniji za prednost koju je domaći sastav imao nakon 20 minuta košarke. Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 41:28. Preokret je krenuo nakon faula Sinana Gulera nad Džejmsom Nanalijem za tri slobodna bacanja pri rezultatu 54:43. Usledila je serija poena Bogdana Bogdanovića i Jana Veselog, a utakmicu je prelomila odlična odbrana Fenerbahčea u završnici. Tačku na i je stavio Bogdan Bogdanoviću trojkom sa preko 8 metara za 70:76, 15 sekundi pre kraja utakmice. Konačan rezultat je bio 75:79.

Bogdan Bogdanović i Bobi Dikson su vodili svoj tim do pobede sa po 16 poena, Melih Mahmutoglu je dodao 12, a dvocifreni su još bili Džejms Nanali i Jan Veseli sa po 11 poena. U poraženom sastavu se najviše istakao Vladimir Micov sa 15 poena.

Ovom pobedom, Fenerbahče je zadržao prvu poziciju na tabeli Turske lige sa omjerom 19 pobeda i 2 poraza. Galatasaraj će i nakon ove runde takmičenja ostati na šestom mestu. U narednom kolu, izabranici Željka Obradovića dočekuju Bujukčekmeče, dok Galatasaraju predstoji veliki derbi protiv Bešiktaša pred “crno-belim” navijačima.