Bešiktaš dominantan nad Efesom

Bešiktaš je pobedom otvorio polufinalnu seriju plej-ofa turskog šampionata protiv Efesa. Domaćini su slavili sa 90:71.

Iako je utakmica praktično rešena u drugoj četvrtini, sve nade za povratak Efesa su srušene sredinom poslednje četvrtine. Grejndžer u tim trenucima pravi faul u napadu, a Rol u narednom napadu pogađa trojku i overava ubedljivu pobedu Bešiktaša.

U prvoj četvrtini se igralo na nalete. Bešiktaš je bolje otvorio utakmicu, ali je Efes do kraja prve četvrtine preokrenuo na 22:25. U drugoj polovini druge četvrtine Efes ulazi u seriju nerezonskih šuteva, dok je pik end rol Bešiktaša u ranoj fazi napada funkcionisao savršeno, pa je domaćin do poluvremena imao velikih 48:33. Brešiktaš je uspeo da održi prednost i u trečoj četvrtini, pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa rezultatom 63:51.

Pobednički sastav su predvodili Stroberi sa 22 poena, Šanli sa 15 poena i 7 skokova, Štimac sa 12 poena i 6 skokova i Vejseloglu sa 11 poena i 8 skokova. U Efesu su se istakli Balbaj sa 15 poena i 6 skokova, Ertel sa 15 poena, Braun sa 14 poena i 9 skokova i Grejndžer sa 11 poena i 5 asistencija.