Turska: Fener i Efes zabilježili pobjede

Košarkaši Fenerbahcea savladali su večeras na domaćem parketu ekipu Besiktasa rezultatom 100:80 (26:14, 23:19, 34:19, 17:28) u okviru 23. kola Turske lige.

Izgleda da su igrači Fenera prebolili onaj žestok poraz u Evroligi od Cedevite, te su u ovoj utakmici od prve minute krenuli jako.

Vodio je Fener od prve do posljednje minute, već nakon prvih 10 minuta imali su izabranici Željka Obradovića dvocifrenu prednost koja je rasla do kraja treće četvrtine kada je Fener imao maksimalnih 31 poen razlike, bilo je 83:52. U posljednjoj četvrtini su domaći igrači malo spustili gas i smanjili brzinu što je iskoristila ekipa Besiktasa da ublaži poraz.

Boby Dixon je odigrao maestralnu partiju, upisavši triple-double učinak. Upisao je 23 poena, 12 skokova i 10 asistencija. Ekpe Udoh je dodao 16 poena i sedam skokova. Dvocifreni su bili i srpski reprezentativci. Bogdan Bogdanović je upisao 15 poena, te dodao četiri skoka i tri asistencije, dok je Nikola Kalinić postigao 11 poena, tri skoka i jednu asistenciju.

U sastavu Besikatasa Randy Culpepper je briljirao sa 29 postignutih poena, te sa po četiri skoka i asistencije. Lamont Hamilton je dodao 16, a Enes Taskirin 10 poena.

Ranije danas, Anadolu Efes je na domaćem parketu savladao ekipu Istanbula rezultatom 87:77 (28:23, 19:21, 18:22, 22:11).

U posljednju četvrtinu gosti su ušli sa prednošću od jednog poena. Međutim, izabranici Dude Ivkovića smogli su snage i prelomili utakmicu u posljednjoj četvrtini u kojoj su odigrali odličnu odbranu i protivniku dopustili da postigne samo 11, dok su oni zabili 22 poena.

Najistaknutiji u pobjedničkoj ekipi bio je Thomas Huertel sa 19 poena, devet asistencija i četiri skoka. Derrick Brown je zabilježio double-double učinak, postigao je 13 poena i uhvati 10 skokova. Jayson Granger je dodao 12 poena i devet asistencija. Dvocifreni su bili i Bryant Dunston i Cedi Osman sa po 10 postignutih poena, Osman je dodao i deset skokova, dok je Dunston upisao šest skokova i tri asistencije.

U poraženom sastavu najbolji je bio Sean Armand sa 24 poena. Hrvatski reprezentativac Damir Markota postigao je 12 poena. Jaka Klobucar i Ben McCauley su dodali po 11 poena.