Banvit bolji od Fenerbahčea posle uzbudljive završnice

Banvit je pobedio Fenerbahče sa 76:75 u uzbudljivoj završnici meča. Pobedničku ekipu su predvodili Sloter sa 19 poena, Morman sa 15 poena i 8 skokova i Gečim sa 13 poena, 6 skokova i četiri asistencije. Na drugoj strani dominantan je bio naš Bogdan Bogdanović sa 22 poena, Dikson je imao 12 poena uz 5 skokova, a Veselli 10 poena uz 6 skokova. Kalinić je postigao samo 2 poena uz 1 skok.

Fenerbahče je napravio prednost u prvoj četvrtini od 31:20 koju je održavao do kraja prvog poluvremena. Banvit sustiže raziku u trećoj četvrtini i sredinom četvrtog period odlazi na +9. Fenerbahče je sustigao razliku pred sam kraj i imao poslednji napad za pobedu, ali se prvo smotao Dikson, a onda je lopta izbijena iz ruke Datomeu, što je bilo dovoljno da Banvit odbrani pobedu. Fenerbahče je bio bolji u šutu za dva, ali slabiji u šutu za tri poena. Banvit je bio uspešniji u skoku, naročito defanzivnom, ali kao što sam rezultat govori meč je odlučila veća koncetracija i više sreće u završnici meča.