Partizan zakazao večiti derbi u polufinalu!

Košarkaši Partizana su u večerašnjoj, drugoj utakmici, četvrtfinalne serije protive Mega Bemaksa slavili i tako se plasirali u finale gdje će se sastati sa ekipo Crvene Zvezde.Početak utakmice nikako nije obećavao, Partizan je pravio greške, dok je Mega pogađala svoje šuteve, pogotovo za 3 i brzo su domaći stigli na dvocifren plus. Partizan je uspio da prepolovi razliku. Rezultat na kraju prve četvrtine je bio 26:20 za domaće.

U drugoj četvrtini Partizan je zaigrao nešto bolje, ipak, Mega se nije dala i bila je bolja u tom periodu igre. Na kraju četvrtine Jaramaz je promašio 3 bacanja i na odmor se otišlo neriješenim rezultatom, 46:46.

Čitava utakmica je bila van ritma, izvodio se veliki broj bacanja, pa je tako bilo i u trećem kvartalu. Tu se bolje snašla ekipa Nenada Čanka i otišla na +4 poslije 30 minuta igre, 66:70 za goste.

U četvrtoj četvrtini Partizan je dokrajčio Megu, domaći su igrali bez Bitadzea i Fundića zbog ličnih grešaka što je iskoristio Novica Veličković i odveo Partizan do polufinala. Na kraju, 79:93 za Partizan.

Najefikasniji u ekipi Mege je bio Ognjen Jaramaz sa 15, Mušidi je dodao 14 i Goga Bitadze 12 poena.

U ekipi Partizana najbolji je bio Novica Veličković sa 22 poena, Gos je dodao 21 uz 8 asistencija. Vanja Marinković je ubacio 14 poena.