FMP savladao Borac

Košarkaši FMPa iz Železnika su u večerašnjoj prvoj utakmici druge serije polufinala savladali Borac iz Čačka u neizvjesnoj utakmici.

FMP je u prvoj četvrtini kontrolisao igru i istu završio sa 6 poena prednosti, rezultat je bio 20:14. U drugoj četvrini Borac preuzima igru i dobru igru u drugoj dionici su završili sa prepolovljenim zaostatkom, na poluvremenu je bilo 34:31 za domaćine iz Železnika. Borac je nastavio sa dobrom igrom i u trećem kvartalu i tu četvrtinu je dobila ekipa iz Čačka, rezultatom 17:19. U posljednjih 10 minuta se ušlo sa egalom, FMP je vodio 51:50. Ipak, dramatična završnica je pripala domaćinima koji su poveli 1:0 u seriji. Krajnji rezultat je bio 71:69 za FMP.

Najefikasniji u ekipi FMPa bio je Nemanja Nenadić sa 22 poena, Odžo je ubacio 14, a Stefan Pot 11 poena.

Kod gostiju iz Čačka istakao se Marko Stojadinović sa 15 postignutih poena, Ilija Đoković je dodao 14. Darko Balaban je ubacio 12 poena.