Crvena Zvezda prvi finalista!

Košarkaši Crvene Zvezde su savladali Partizan i u drugom meču i na taj način ostavili crno- bele drugu godinu uzastopno bez finala.Zvezda je u prvoj četvrtini igrala onako kako i tokom čitave prošle utakmice, izabranici Nenada Topića su pogađali svoje trojke i imali ih čak 5 na kraju četvrtine što im je donijelo prednost, 18:21. U drugoj četvrtini se Partizan malo konsolidovao, igrali su bolju odbranu i na odmor otišli sa zasluženom prednošću od jedno poena, 38:37. Treća četvrtina je takođe bila vrlo dobra za Partizan, ekipa Nenada Čanka je pogađala svoje šuteve, imali su čak i +9, ali je Davidovac su razliku spustio na samo -5, 62:57. Uslijedila je kobna posljednja četvrtina za Partizan u kojoj su crno – beli gubili lopte kao na traci, Zvezda je pogodila 2 trojke i tako se odlijepila na 70:76. Partizan je imao šansu da pogodi trojku za produžetak ali su i Gos i Veličković i Von promašili pa je Zvezda slavila i plasirala se u finale. Rezultat je bio 73:81. Valja napomenuti da je Zvezda imala čak 19 ofanzivnih skokova.

Najefikasniji u Partizanu je bio Najdžel Vilijams – Gos sa 20 poena, pratio ga je Đorđe Gagić sa 13, dok su Von i Veličković imali po 12.

U Zvezdi se istakao Tejlor Ročesti sa 23 poena, meč viner, Stefan Janković je ubacio 16 poena, od čega 13 u posljednjih 10 minuta. Dejan Davidovac je ubacio 11 poena.

Zvezda čeka boljeg iz duela FMP – Borac.