Crvena Zvezda četvrti put uzastopno na tronu!

U trećem meču finalne serije Košarkaške lige Srbije košarkaši Crvene Zvezde na svom parketu ovjerili su šampionski trofej i sa ubjedljivih 3-0 počistili ekipu FMPa, i četvrti put zaredom postali šampioni Srbije.

Utakmicu su bolje započeli gostujući košarkaši iz Železnika, fenomenalnom igrom u napadu uz čak 26 postignutih poena četa Vladimira Jovanovića je nakon prve četvrtine imala pet poena prednosti. U drugoj dionici domaći košarkaši su se trgli i sa monstruoznih 35 poena postignutih u ovom kvartalu uspjeli su da na poluvreme odu sa vođstvom od 9 poena, 56:47.U drugom poluvremenu vidjeli smo nešto neizvjesniji period igre koji su domaći košarkaši uspjeli da dobiju sa dva poena razlike i da pred posljednju dionicu imaju prednost od 11 poena. U posljednjem periodu gosti iz Železnika uspeli su da blago smanje vodjstvo crveno-belih, ali ništa više od toga.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Alen Omić sa 20 postignutih poena, a pratili su ga Džejms Feldin sa 17, Dejan Davidovac sa 15 i Filip Čović sa 13 postignutih poena.

U gostujućoj ekipi istakao se Radovan Djoković sa 22 poena na svojoj koti, a pratili su ga Boriša Simanić sa 14, Marko Jeremić sa 11 i Nemanja Nenadić sa 10 poena.

Trećom utakmicom finalne serije okončana je ovosezonska košarkaška liga Srbije, ekipa Crvene Zvezde je novi-stari šampion države, reklo bi se potpuno zasluženo.