Trijumf Albe nad Ludvigsburgom

U neizvesnom duelu, Alba slavila u prvoj utakmici polufinala nemačke lige sa na kraju ubedljivih 102-87.

Utakmicu je bolje otvorio Ludvigsburg, međutim sredinom prve četvrtine Alba dolazi do prednosti koju nije ispuštala dobrim delom meča. Od tog trenutka tim iz prestonice drži kontrolu, u jednom trenutku dolazi do prednosti od +12, da bi do poluvremena Ludvigsburg smanjio na 57-46.

Na startu drugog poluvremena gosti veoma brzo hvataju rezultatski priključak i održavaju se u životu nedozvoljavajući ekipi Albe da ponovo dođe do osetnije prednosti.

Posle četiri minuta igre u poslednjoj deonici Ludvigsburg predvođen odličnim Vokapom dolazi do prednosti posle dugo vremena, ali ne uspevaju da je zadrže, pa zahvaljujući odličnim sekvencama Sive i Sikme Alba uspeva ponovo da se odlepi. Gosti su se pogubili, nisu imali snage da u potpunosti preokrenu utakmicu, pa domaćini na kraju slave sa 102-87.

U redovima ekipe iz Berlina najefikasniji su bili Luk Sikma sa 19, Bogdan Radosavljević sa 16 i Džošiko Saibu sa 15 poena.

Kod Ludvigsburga očekivano najbolji Dvejn Evans sa 17, Eldžin Kuk sa 15 i Tomas Vokap sa 14 poena.