Pregled kola BBL lige: Bajern rutinski do pobjede, Alba i Bamberg kiksali…

Trinaesto kolo Njemačke BBL lige je odigrano. Rezultati su:

Bajern je rutinski slavio u gostima protiv Etinger Roketsa rezultatom 59-98. Bajern je ostao prvi na tabeli sa šest poena prednosti nad drugoplasiranom Albom. Tim Aleksanda Đorđevića je u svakoj četvrtini ostvario pobjedu, a u zadnjoj četvrtini su apsolutno deklasirali domaći tim 7-27.

Etinger Rokets-Bajern Minhen  59-98 (16-25, 16-19, 20-27, 7-27)

Etinger Rokets: Obasohan(16), Rihter(12), Obst(8), Lešić(5), Šmit(4), Mičel(4), Dizdarević(4), Vimberg(3), Ibekve(2), Stanić(1)

Bajern Minhen: Reding(15), Đedović(14), Mačvan(13), Bartel(13), Cirbers(13), Buker(10), Hobs(9), Gavel(7), Kaninghem(3), Gegić(1), Bejšlag(0)

Brose Bamberg je išao na gostovanje Basketsu u Oldenburg. Favorizovani Bamberg je na kraju izgubio ovaj meč 81-74 i prekinuo niz od tri pobjede, dok je Oldenburg prekinuo niz od tri poraza u BBL ligi. Gosti za prvoplasiranim Bajernom kasne sada osam bodova,za drugoplasiranim dva, a pozicije od trećeg do šestog su izjednačene na 18 bodova. Oldenburg je sada na devetom mjestu i sigurno će napasti jedno od mjesta za plejof.

Baskets Oldenburg-Brose Baskets  81-74 (24-17, 20-26, 19-15, 18-16)

Baskets Oldenburg: Polding(28), Mahalbašić(14), MekKonel(11), Masenat(8), Švethelm(8), Tada(6), Filmore(6), De Zeuv(0), Lesing(0)

Brose Baskets: Rajt(15), Lo(14), Musli(13), Rubit(9), Štaiger(6), Hikman(5), Nikolić(5), Heket(3), Hekman(2), Radošević(2)