Pregled kola BBL lige: Alba nastavljaju borbu za vrh tabele…

Četrnaesto kolo Njemačke BBL lige je iza nas, odigrano je samo sedam utakmica. Alba deklasirala ekipu Jene i nastavila potjeru za Bajernom, koji je na krilima našeg Mačvana takodje slavio.

Gotingen, Bremerhaven, Bon i Bamberg nisu igrali ovog vikenda.

Alba je kući deklasirala ekipu Jene rezultatom 100-67. Gosti su pokušali da se odupru nadmoćnom domaćinu, i to im je išlo od ruke u prvoj polovini meča. Prva četvrtina završena je rezultatom 25-26 i vidjelo se da gosti nemaju namjeru da dozvole laku pobjedu Albi. U drugoj četvrtini su takođe pokazali dosta dobru igru, rezultat je bio 22-21 i na poluvrijeme se otišlo izjednačenim rezultatom 47-47.

Tu je kraj nadanjima da će gosti do velikog iznenađenja u Berlinu. Treću četvrtinu Alba pokazuje svoju snagu, prvenstveno u odbrani, ali i napadu. Jena je dala samo devet poena u ovom dijelu utakmice, dok je Alba sjajnom igrom došla do 26. Ovo je četvrtina koja je prelomila utakmicu i pobjednik se već znao. Ipak domaćin ništa ne prepušta slučaju pa dominira i u poslednjoj četvrtini, koja je završena rezultatom 27-11, za ubjedljivu pobjedu 100-67.

Alba Berlin-Jena 100-67 (25-26, 22-21, 26-9, 27-11)

Alba: Sikma(19), Grigonis(14), Saibo(12), Šnajder( 10), Peno(10), Siva(9), Kliford(8), Baterfild(6), Gifi(5), Radosavljević(4), Vargas(3), Hunt(0)

Jena: Jenkins(12), Boulin(11), Spirmen(10), Volf(8), Ugrai(6), Alen(6), Makedlanz(5), Rejes-Napoles(4), Klej(4), Mekelroj(2), Ran(0), Heber(0)