Nemačka: Sudar Albe i Bamberga, Bajern nastavlja sa pobjedama…

Završeno je 20. kolo Njemačke BBL lige. Alba je u meču kola dočekala Bamberg, dok je Bajern protiv Bajrojta ostvario novu pobjedu.

Meč kola odigran je u Berlinu, domaća Alba je dočekala Bamberg u nadi da će nastaviti potjeru za prvoplasiranim Bajernom. Očekivala se jača borba, međutim gosti nisu uspjevali da nametnu svoj ritam. Prve dvije četvrtine pobjedio je domaći tim, a rezultat na poluvremenu bio je 36-31.

Nakon pauze gosti ponovo neuspijevaju da igraju dobru košarku. Bili su na samo pet poena zaostatka, ali su dozvolili da se utakmica izmakne kontroli. Treća četvrtina je završena rezultatom 29-20 i razlika je već tad bila nedostižna. Poslednja četvrtina počinje rezultatom 65-51. Bamberg napokon pokazuje dobru igru i pobjeđuje ovu četvrtinu rezultatom 16-24, nažalost prekasno. Rezultat 81-75.

Alba-Brose Bamberg  81-75 (20-19, 16-12, 29-20, 16-24)

Alba: Siva(25), Sikma(17), Grigonis(14), Baterfild(7), Gifi(5), Saibo(4), Vargas(4), Šnajder(2), Kliford(2), Peno(1)

Brose Bamberg: Rajt(17), Zizis(11), Štajger(10), Musli(9), Hikman(7), Rubit(7), Heket(5), Lo(5), Hekman(4), Olinde(0)