Pregled 19. kola BBL lige: Bajern i Alba slavili, Zubčić srušio Bamberg…

Kompletirano je 19. kolo Njemačke BBL lige. Osim sjajne partije Bona protiv favoriziranog Bamberga iznenađenja nije bilo.

Brose Bamberg je gostovao ekipi Bona i očekivalo se da posao lako završe protiv slabijeg domaćina. Ipak Bon se pokazao strašnijim protivnikom nego što se to na prvu činilo. Domaćin je od prve minute nametnuo svoj tempo i igru gostima. Igrači Bamberga nisu nikako uspjeli da se odupru dominaciji domaćina, pa je Bon pobjedio u svakoj četvrtini.

Na samom početku krenuli su jako što je možda i iznenadilo goste. Prvu četvrtinu pobjeđuju rezultatom 26-14 i pokazuju navijačima, protivniku ali i sebi da oni to mogu. Nakon toga ponovo sjajna četvrtina, ubacuju 27 poena, a protivnik ostaje na 17. Poluvrijeme 53-31. Pauza nije uticala na raspoloženje domaće ekipe. U trećoj četvrtini popuštaju u odbrambenom segmentu pa dozvoljavaju 22 poena Bambergu, ali napadački ostaju sjajni i oni postižu čak 32 poena. Vidjelo se da je to kraj utakmice, pobjednik je određen. Ipak, gosti ne odustaju ni u završnici. U poslednjoj četvrtini rezultat je bio 21-16 za potpuni potop Bamberga.

U ovoj pobjedi Bona daleko najistaknutiji bio je hrvat Zubčić koji je svoj tim predvodio sa nevjerovatnih 33 poena.

Bon-Brose Bamberg  106-69 (26-14, 27-17, 32-22, 21-16)

Bon: Zubčić(33), Mejo(18), Gembl(17), Hil(13), Bartolo(8), Braunig(6), Klain(4), Dileo(4), Kari(3), Jasinski(0)

Brose Bamberg: Rubit(16), Musli(13), Nikolić(8), Hekman(8), Rajt(7), Hikman(6), Lo(5), Zizis(4), Radošević(2), Štajger(0), Olinde(0)