Pregled 17. kola BBL lige: Alba i dalje kasni šest poena, Bamberg do pobjede

Završene su sve utakmice 17. kola Njemačke BBL lige. Vrh tabele i dalje izgleda isto, a Bamberg pobjedom na Ulmom lagano odmiče šestoplasiranom Bonu.

Sa lakoćom je ekipa Albe došla do pobjede na gostovanju ekipi Ludvigsburga. Ipak prvo poluvrijeme nije baš čitavo protekli dominacijom gostujućeg tima. Prva četvrtina završena je 14-25, što i nije čudno kad se razlika u kvalitetu uzme u obzir, međutim nije bilo očekivano da ovako sjajno domaćin odigra drugu četvrtinu. Dobili su je rezultatom 25-13 i pored rezultatskog povratka u meč digli su moral za nastavak utakmice. Poluvrijeme 39-38.

Iako je Ludvigsburg sjajno odigrao drugu četvrtinu nisu mogli da prate Albu u nastavku. Već u trećoj četvrtini Alba ponavlja sjajnu igru iz prve i razliku dižu na 12 poena, rezultat pred početak poslednje četvrtine je 52-64. U zadnjoj četvrtini potpuni potop. Alba ovaj dio meča uzima rezultatom 15-22 i osigurava bodove u gostima.

Ludvigsburg-Alba Berlin  67-86  (14-25, 25-13, 13-26, 15-22)

Ludvigsburg: Valkup(12), Evans(11), Sirs(10), Kuk(10), Džonson(8), Koh(8), Valeskovski(6), Mekrej(2), Piter-Meknili(0), Hercog(0), Serić(0)

Alba Berlin: Grigonis(15), Sikma(15), Kliford(13), Siva(12), Saibo(9), Šnaider(9), Gifej(7), Vargas(4), Peno(2), Nikić(0)