Njemačka: Nastavlja se Bambergov niz poraza, Alba i Bajern rutinski završili posao

Odigrano je osam utakamica 22. kola Njemačke BBL lige. Bamberg se i dalje ima probleme, a sada su spali na deseto mijesto i plejof će im mozda ostati samo želja. Bajern je na krilima BiH košarkaša Nihada Đedovića osigurao novu pobjedu, Alba je takođe slavila.

Bajern je pred domaćom publikom slavio protiv ekipe Gotingena. Igrač utakmice bio je BiH košarkaš Nihad Đedović koje je odnio Bajern do pobjede sa 19 postignutih poena. Domaći tim je utakmicu loše otvorio, postigli su samo 17 poena, a gosti 20. U drugoj četvrtini Bajern kao da se svetio za lošu prvu četvrtinu, domaćin postiže čak 31 poen i igra sjajnu odbranu, pa gosti daju samo 18 poena.

Drugo poluvrijeme počelo je rezultatom 48-38. Iako je rano za govoriti Bajern je bio na pragu pobjede budući da je razlika u kvalitetu prevelika. Treću četvrtinu Gotingen dobija, ali samo poenom razlike tako da se situacija nije bitno promjenila. U poslednjoj četvrtini Bajern pobjeđuje sa pet poena razlike i postavlja rezultat utakmice na 91-77.

Bajern-Gotingen  91-77 (17-20, 31-18, 19-20, 24-19)

BajernĐedović(19), Kaninghem(13), Bartel(13), Buker(12), Reding(11), Hobs(9), Cirbes(5), Jalov(5), King(2), Lučić(2), Bejšlag(0), Gavel(0)

Gotingen: Stokton(27), Kramer(12), Kamp(9), Lavridž(7), Lokhart(6), Miler(5), Haukol(5), Gritiner(4), Vilijams(2)