Njemačka: Bamberg nemoćan pred Bajernom, Alba imala lak posao

Odigrano je 21. kolo Njemačke BBL lige. Bjern i protiv Bamberga osigurao pobjedu, dok je Alba imala lak posao na gostovanju Jeni.

Bamberg je sjajno otvorio meč. U prvoj četvrtini je deklasirao Bajern rezultatom 25-11 i izgledalo je kao da će taj nevjerovatan niz pobjeda Bajerna biti prekinut, ali jedino ako domaća ekipa nastavi ovakvim tempom. Domaći tim kao da je zaboravio da u košarci postoje četiri četvrtine, u nastavku nismo od njih vidjeli ni upola dobru igru kao na početku. Već u drugoj četvrtini Bajern diže tempo i  u ovom dijelu utakmice domaćin je velike probleme imao u napadu. Bamberg dolazi samo do deset poena, dok Bajern postiže 18 i razliku iz prve četvrtine svodi na svega šest poena.

Šest poena je i dalje fina prednost, pogotovo protiv ekipe kao što je Bajern. Bamberg je i dalje imao vremena da se pokrene i odnese pobjedu. U trećoj četvrtini igraju bolje u napadu, pa uspijevaju da postignu 19 poena, ali sa druge strane Bajern igra još bolje pa postiđe čak 26 i tada se već vidjelo da Bamberg ne može pratiti taj tempo gostujuće ekipe. Ponovo ista priča u četvrtoj četvrtini koja završava rezultatom 9-16 za goste, i u ovom dijelu utakmice problemi, preciznije u napadu gdje je Bamberg dijelovao potpuno bezidejno. Ovo im je već treći poraz u BBL ligi i sledeće kolo protiv Jene je od velike važnosti budući da su pali na poslednje mijesto koje vodi u plejof.

Brose Bamberg-Bajern  63-71 (25-11, 10-18, 19-26, 9-16)

Brose BambergHeket(12), Lo(12), Rajt(10), Rubit(10), Radošević(10), Zizis(5), Musli(4), Nikolić(0), Štajger(0), Olinde(0), Hekman(0)

BajernBartel(18), Kaninghem(15), Buker(12), Reding(11), Đedović(7), Hobs(3), King(3), Gavel(2), Jović(0), Cirbes(0)