Bajern šampion Nemačke

Poznat poslednji učesnik Evrolige za sezonu 2018/19.

U odlučujućoj, petoj utakmici finala izabranici Dejana Radonjića odigrali su odlično od samog starta i zasluženo slavili sa 106-85.

Bajern je utakmicu rešio praktično u prvoj četvrtini posle koje je vodio sa 58-39. Do kraja poluvremena prednost je postala još veća pa je na velikom odmoru rezultat bio 58-39.

Ako posle prvih 20 minuta nije bio poznat pobednik, odgovor se nametnuo u trećoj četvrtini pa su u poslednjih deset minuta igrači Albe bili u ogromnom zaostatku, čak 25 poena. Do kraja su smanjili razliku, ali je poraz na kraju i dalje bila ubedljiv.

U redovima novog evroligaša najbolji je bio Nihad Đedović sa 19 poena, a pratili su ga Džered Kaninghem sa 16 i Devin Buker sa 14 poena.

Na drugoj strani Skot Baterfild je bio fenomenalan sa 29 poena, ali nije imao odgovarajuću pomoć. Nils Gifaj i Pejton Siva dodali su 13 i 12 poena, respektivno.