Bajern poveo sa 2-1 protiv Albe

Pobedom od 72-66 ekipa Bajerna stigla na korak od osvajanja šampionske titule i plasmana u Evroligu.

Izabranici Dejana Radonjića su odličnim prvim poluvremenom rešili pitanje pobednika, igrali su odlično u odbrani, napadčki su igrači bili raspoloženi pa je sve to rezultiralo vodstvom Bajerna od 46-29.

U nastavku su gosti konstantno smanjivali prednost pa su na kraju treće četvrtine imali minus od 13 poena. Do kraja su igrači Albe uspeli da priđu na svega četiri poena na minut do kraja, ali je Bajern uspeo da zadrži prednost i slavi rezultatom 72-66.

Redži Reding predvodio saigrače do pobede sa 18 postignutih poena, dok su Nihad Đedović i Vladimir Lučić završili sa 11 i 10 poena, respektivno.

U redovima Albe najistaknutiji bili su Spenser Baterfild sa 16, Pejton Siva sa 15 i Marius Grigonis sa 10 poena.

Sledeća utakmica igra se u Berlinu u sredu od 20:00.