Alba obezbedila majstoricu

U veoma neizvesnoj završnici Alba je uspela da slavi protiv Bajerna sa 72-68 i tako izjednači finalnu seriju na 2-2.

Četvrta utakmica finala nemačke lige bila je od početka do kraja veoma neizvesna i nijednog trenutka se pobednik nije nazirao. Tokom prvog poluvremena Bajern je mahom bio u rezultatskoj prednosti pa su na odmor otišli pri vodstvu od 34-29.

Drugo poluvreme donelo je sličnu sliku kao u prvom, tim Dejana Radonjića je uglavnom vodio, igrale su se čvrste odbrane na obe strane i nijedan tim nije uspevao da slomi volju protivnika. Na kraju se zasluženo ušlo u neizvesnu završnicu u kojoj su se bolje snašli igrači domaće ekipe, pa je Alba slavila sa 72-68 i na taj način održala šansu da se domogne učešća u Evroligi sledeće sezone.

Odlučujuća utakmica na programu je u subotu od 18:00, a domaćin će biti ekipa Bajerna.

U redovima pobedničke ekipe najbolji su bili Nils Gifaj sa 20 poena, Luk Sikma sa 12 poena i 8 skokova i Marius Grigonis sa 10 poena.

Kod Bajerna najistaknutiji u porazu bili su Džared Kaninghem i Danilo Bartel sa po 11 poena i Stefan Jović sa 10 poena.