Alba napravila brejk

U neverovatnoj utakmici gde smo videli dominaciju timova po četvrtinama Alba pobedila Ludvigzburg rezultatom 100-74 i povela u polufinalu sa 2-0.

Zaista fascinantnu predstavu su pružili ovi timovi. U prvoj četvrtini ekipa iz Berlina je demolirala Ludvigzburg kojem je dopustila svega osam poena u prvih deset minuta. Sledeća četvrtina je bila u potpunosti u znaku domaće ekipe koja je uzvratila gotovo istom merom, pa je na poluvremenu Alba vodila sa 42-37.

A onda novi preokret. Alba u trećoj četvrtini ponovo dominira kao i u prvoj deonici i odlazi na poslednji odmor sa velikom prednošću od +23. Poslednja četvrtina ipak nije donela novi zaokret, igrači Ludvigzburga su ponovo izgledali previše umorno da bi se približili protivniku, a kamoli da preokrenu u potpunosti. Na kraju Alba slavi ubedljivo rezultatom 100-74.

U redovima Albe najbolji su bili Spenser Baterfild sa 17, Jošiko Saibu sa 14 i Bogdan Radosavljević sa 12 poena.

Kod poraženih Eldžin Kuk odličan sa 21 postignutim poenom, a pratili su ga Dvejn Evans sa 16 poena i Tomas Volkap sa 11 poena, 6 skokova i 6 asistencija.