Tenerife deklasirao Valensiju, Unikahi derbi 9.kola Endese

Na Tenerifama pukla stotka (100:66), Unikaha slavila protiv MoraBanc Andore 84:95.

Jedna od dve na papiru najneizvesnije utakmice 9.kola ACB lige nije opravdala tu ulogu, naprotiv. Isključivo u prvoj četvrtini je bila rezultatska ravnoteža (24:27) da bi u preostalih 30 minuta gosti postigli svega 39 poena (26:13, 31:18, 19:8) i Tenerife ubedljivo došao do šeste pobede u Ligi Endesa. Igrači Tenerifa su ubacili 15 trojki i pritom naterali protivnika na 16 izgubljenih lopti, čime je domaća ekipa u najvećoj meri najavila slavlje. Najefikasniji u redovima domaćih bili su Beiran (21 poen, 3 asistencije, 8 skokova) i Abromaitis (19 poena), dok su u poraženoj ekipi se istakli Dubljević (17 poena, 5 skokova) i Garsija sa 17 ubačenih poena.

Šermadini i Roberts su vodili ekipu iz Malage do veoma važne pobede protiv MoraBanc Andore i bar privremeno došli na deobu prvog mesta na tabeli sa Real Madridom i Barselonom. Igralo se u brzom ritmu, sa dosta poena na obe strane do kraja prvog poluvremena (47:48), dok je u preostalih 20 minuta samo ekipa Unikahe zadržala isti stil igre. Forsirali su domaći igru pod košem, ali nisu imali rešenja za Šermadinija i Lesora. U poslednjoj četvrtini ekipa MoraBanc Andore u potpunosti bez rešenja u napadu, što su gosti iskoristili i odlepili se na +13 pet minuta pre kraja utakmice. Oliver Stević je napravio mini-seriju, ali nije imao podršku saigrača te su domaći pretrpeli peti poraz ove sezone u nacionalnom takmičenju.

Šermadini je poneo titulu MVP-a sa 17 poena i 10 skokova. Brajan Roberts je ubacio 20 uz 5 asistencija, dok je reprezentativac Srbije Dragan Milosaljević upisao identični broj poena, asistencija i koševa – 4. U ekipi MoraBanc Andore Dilan Enis je bio najefikasniji sa 15 poena i 3 skoka, Stević je dodao 12, koliko i Whittington.

U preostalim mečevima Huventud je poraćen kod kuće od Fuenlabrade 78:88 (Dawson 17, Birgander 13, Laprovittola 13p, 7as;Garcia 18,Cruz 14), kao i San Pablo Burgos od koga je bila bolja Manresa i slavila 74:82. (Thompson 17,Huskić 14p, 7sk;Toolson 19,Dragović 13)