Španija: Regularni deo je završen, Enis i Bjelica odlični

Kompletirano je i poslednje kolo španskog šampionata.

Barselona je ubedljivom pobedom (100:84) završila regularni deo sezone i potvrdila drugo mesto na tabeli. Već nakon prvih 10 minuta bilo je jasno da Zaragosa nema šta da traži u Kataloniji.

Moerman je sa 18 poena i 12 skokova predvodio Barsu, Ertel je ubacio 15, a Ante Tomić 14.

Kod Zaragose je blistao bivši tandem Crvene zvezde, Dilan Enis je ubacio 19 poena, a Milko Bjelica 16 uz 8 skokova.

I pored uloge autsajdera, Huventud je na svom terenu uspeo da savlada Unikahu 85:78. Meč je odlučila poslednja deonica (24:17), a Unikaha je ovim porazom prepustila 6. mesto na tabeli pred doigravanje.

Pobedničku ekipu je predvodio Laprovitola sa 17 poena i 9 uspešnih dodavanja, dok je Ričard imao 14 pogodaka.

Kod Unikahe je najraspoloženiji bio Vačinski sa 12 pogodaka, 11 je dodao Diaz, a 10 Bruks.

Andora se pobedom nad Valensijom (87:69) i zahvaljujući porazu Unikahe domogla 6. pozicije pred ulazak u plej-of. Valensija nije imala odgovor na Andorin napada, što govori i činjenica da je Andora pobedila u svakoj četvrtini sem prve.

Do pobede Andoru su vodili Jelinek sa 18 poena, Albisi sa 17 i Džon Šurna sa 13.

U bledom izadnju Valensije istakli su se Tomas sa 15 pogodaka i Sastre sa 12.

U ostalim utakmicama kola Fuenlabrada je bila bolja od Gipuzkoae 84:70, Gran Kanarija je porazila Real 88:78, Estudiantes u gostima bio bolji od Mursije 71:77, Baskonija nadigrala Obradoiro 77:83, Tenerife bile namilosrdne prema Betisu 62:109 i Burgos poslao Bilbao u drugu ligu sa porazom 90:86.

Bilbao i Betis neće sledeće godine biti u društvu najboljih u Španiji, dok će se Real, Baskonija, Barsa, Valensija, Gran Kanarija, Andora, Unikaha i Tenerife (tim redom na tabeli) boriti za titulu u plej-ofu.