Baskonija razbila Barselonu

U prvoj utakmici drugog polufinala španske ACB Lige ekipa Baskonije je na svom parketu ubjedljivo trijumfovala protiv gostiju iz Katalonije sa 86-61.

U prvoj četvrtini ekipa Baskonije napravila je odredjenu prednost koja je iznosila pet poena, stabilnom igrom u odbrani uspjeli su da svedu goste na svega 15 poena u prvom kvartalu. U drugoj četvrtini domaća ekipa totalno je slomila Katalonce, fenomenalnih 27-13 prelomilo je utakmicu u korist domaćina.

U trećoj dionici vidjeli smo sličan scenario kao i iz prvog poluvremena, domaćini su uvećavali svoju prednost konstantno i pred početak posljednje četvrtine imali su prednost od čak 27 poena, 67:40. U posljednjoj četvrtini domaćini su samo rutinski održavali prednost i mirno priveli utakmicu kraju za ubjedljivih 86:61.

U pobjedničkoj ekipi zbog prije svega timske igre niko se nije previše isticao poenterski, čak tri igrača imali su učinak od 13 postignutih poena, a to su Tornike Šengelia, Janis Tima i Patrisio Garino, dok je devet postigao Rodo Bobua.

Kod gostiju dvocifren je bio samo Peteri Koponen sa 12 ubačenih poena.

Sledeća utakmica očekuje nas već prekosutra, Baskonija će ponovo biti domaćin, dok sutra možete ispratiti drugu utakmicu prve polufinalne serije između Real Madrida i Gran Kanarije.