Zeleni osvojili Kup

Ekipa trenera Duška Ivanovića osvojila je prvi trofej u sezoni u Grčkoj pobedom nad Apolonom iz Patre rezultatom 68 – 53.
Finale nije obilovalo uzbuđenjima. Snažniji Panatinaikos je odlično otvorio meč i već nakon 4 minuta igra imao 9 – 0. Do kraja prve deonice bilo je 21 – 12. PAO nije blistao, ali su igrači Apolona igrali zaista slabo.

Na poluvremenu je bilo čak + 19 za ekipu iz Atine ( 39 – 20 ), i utakmica je već tada bila gotovo rešena.

U trećoj četvrtini Dijamantidis i ostali su i pojačali tempo i došli do + 26 ( 57 – 31 ), a igrači iz Patre nisu uspevali da se nose sa pritiskom igranja u finalu.

U poslednjoj deonici, Apolon je postigao dosta poena i teških šuteva, dok je trener Ivanović šansu pružio mladim igračima Panatinaikosa.

esake.com

esake.gr : Lukas Mavrokefaliis

Sve strelce u Panatinaikosu predvodio je Lukas Mavrokefalidis sa 13 poena, dok je u Apolonu najbolji bio Ficpatrik sa 19.

U sastavu Panatinaikosa nije bilo Janisa Blumsa, Demarkusa Nelsona i Gani Lavala.

Tim Duška Ivanovića osvojio je 16. kup trofej u svojoj istoriji, a 57. ukupno. PAO je postavio i rekord po broju primljenih poena u finalima grčkog kupa za poluvreme – samo 20.