Trijumf Olimpijakosa na svom parketu

Izuzetno raspoloženi igrači Olimpijakosa obezbedili su pobedu svom timu rezultatom 92-76 i izjednačili seriju na 2-2.

Crveno beli su od samog starta krenuli agresivno znajući da bi eventualni poraz značio i kraj nadanjima da će stići do titule. Prva četvrtina je pripala Olimpijakosu koji je vodio na kraju te deonice sa 28-19, a do kraja prvog poluvremena su uspeli i da uvećaju svoju prednost pa je rezultat bio 48-36.

U trećoj četvrtini Panatinaikos je mnogo bolje zaigrao i uspeo da spusti zaostatak na svega dva poena. Međutim, sredinom poslednjeg perioda izabranici Sferopulosa počeli su da igraju agresivno kao na početku meča i na kraju dođu do ubedljive pobede rezultatom 92-76.

Nažalost, utakmica je bila jako teška za gledanje pošto smo gledali neverovatnih 75 slobodnih bacanja, 43 za Olimpijakos i 32 za Panatinaikos. Finalna utakmica koja će doneti odgovor na pitanje ko će biti šampion Grčke igra se u nedelju od 18:00, a domaćin će biti ekipa Panatinaikosa.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Džamel Meklin sa 20, odnosno Brajan Roberts i Vasilis Spanulis sa 16 i 13 poena, respektivno.

U taboru ‘Zelenih’ Majk Džejms je sa klupe ubacio 20 poena, a pratili su ga Met Lodžeski sa 16 i Nik Kalates i Džejms Gist sa po 12 poena.