Teško, teže, PAO

Košarkaši Panatinaikosa su posle mnogo muka pobedili ekipu Lavrija na gostovanju rezultatom 79-72.

Nakon teškog okršaja u Izmiru, fizički i mentalno iscrpljeni Zeleni nastavili su pobednički niz u grčkom šampionatu. Međutim, do pobede protiv autsajdera su došli sa velikim teškoćama, a meč su preokrenuli zahvaljujući dobroj igri u odbrani u drugom poluvremenu.

eurohoops.net

Prvi deo igre protekao je u odličnoj igri Lavrija u napadu, a ekipa trenera Đorđevića je parirala, ali ne do kraja. Na poluvreme je raspoloženi domaćin poneo +5 (46-41).

Preokret je nastupio u 3. četvrtini kada su košarkaši trenera Đorđevića shvatili da će izgubiti meč od velikog autsajdera zbog klimave odbrane, pa su sve pritegli u defanzivnom delu. Lavrijo je ubacio 46 poena u prvom poluvremenu, a samo 26 u drugom, pa je PAO uspeo da izvuče pobedu.

Verovatno ova utakmica ne bi imala srećan epilog za Atinjane da se nije maksimalno razigrao srpski centar Miroslav Raduljica koji je meč okončao sa 23 poena, 10 skokova i 3 asistencije, a izvrsno ga je pratio Nik Kalates sa 16 poena i 10 asistencija. Aleksandar Pavlović je meč okončao sa 9 poena, a Vlada Janković i Ognjen Kuzmić nisu imali svoj dan pa su doprineli samo sa po 2 poena.

U ekipi Lavrija čak četvorica košarkaša su bila dvocifrena.