Teško gostovanje i pobeda za PAO

Srpski trener Saša Đorđević započeo je takmičenje u prvoj ligi Grčke pobedom na veoma teškom gostovanju u Solunu, protiv ekipe Arisa, rezultatom 76 – 70.

PAO je loše otvorio susret, dok je Aris strpljivom igrom gradio prednost. Na kraju prve deonice bilo je 23 – 18 za domaće igrače, a ekipa trenera Đorđevića nije uspela da se poveže ni u prvoj polovini druge deonice.

eurohoops.net

Nagoveštaj preokreta usledio je pred kraj prvog poluvremena. Odličnu igru u odbrani, a solidnu u napadu PAO je prikazao u 3. četvrtini kada je prešao u vođstvo koje je i držao do kraja susreta.

Najefikasniji u dresu Zelenih iz Atine bili su Džejms Gist sa 17 i Raduljica sa 14 poena, dok je u ekipi Arisa iskočio tandem Voters – Vajt sa 14, odnosno 13 poena.

Najveći rival Panatinaikosa, Olimpijakos je takmičenje takođe otvorio pobedom u svojoj dvorani protiv Kolososa sa 88 – 62. U Crveno-Belom dresu najefikasniji je bio Lodžeski sa 20 poena.