Pobeda Olimpijakosa za vodstvo u finalnoj seriji od 1:0

Posle neizvesne utakmice tim iz Pireja uspeo u poslednjoj deonici da prelomi u svoju korist i slavi protiv PAO-a rezultatom 75-65.

Na startu utakmice bolje je izgledao Panatinaikos, bili su efikasniji i zasluženo rešili prvu četvrtinu u svoju korist. U drugoj deonici Olimpijakos je pružio mnogo jači otpor, odigrao odlično u odbrani i otišao na odmor sa prednošću od 35-32.

Treća četvrtina nije donela promena, igralo se koš za košem pa se u poslednjih deset minuta ušlo sa istom razlikom koja je bila na poluvremenu. Više koncentracije imali su gosti iz Pireja koji su nastavili da igraju odlično u defanzivi i na kraju zasluženo slavili sa 75-65 čime su došli do brejka i poveli u finalnoj seriji sa 1:0.

Kostas Papanikolau je bio najbolji kod crveno belih sa 14 poena, Brajan Roberts je završio sa 12, a Evangelis Mancaris sa 11 poena.

U redovima poražene ekipe odlični su bili Majk Džejms sa 23 poena i Kris Singlton sa 18 poena i 10 skokova.