PAO osvojio titulu

Večerašnjom pobedom od 84-70 Panatinaikos je slavio u finalnoj seriji sa 3-2 protiv Olimpijakosa i postao šampion Grčke

Prvo poluvreme nije ukazivalo na ishod utakmice koji smo dobili na kraju. Na obe strane igrala se intenzivna odbrana, pogotovo u prvoj četvrtini, da bi na poluvremenu Olimpijakos imao prednost od 4 poena pošto je rezultat bio 31-35.

U nastavku su se izabranici Ćavija Paskvala probudili i nošeni podrškom sa tribina odigrali izuzetno u trećoj četvrtini koju su ubedljivo dobili sa 29-15. Do kraja gosti nisu uspevali da se približe dovoljno, pa je Panatinaikos uspeo i da uveća prednost na kraju i slavi sa 14 poena prednosti.

Ovom pobedom ‘Zeleni’ su stigli do 36. titule šampiona Grčke što je ubedljivo najviše, sledeći iza njih su večiti rivali iz Pireja i večerašnji protivnici sa tri puta manje osvojenih titula.

U pobedničkoj ekipi najzapaženiji bili su Majk Džejms sa 18, Nikos Papas sa 13 i Met Lodžeski sa 12 poena.

U redovima Olimpijakosa Džamel Meklin najbolji sa 16 poena i 7 skokova, dok su Jorgos Printezis i Brajan Roberts meč završili sa 13 poena.