PAO ostaje neporažen u grčkom šampionatu

‘Zeleni’ slavili protiv Peristerija.

Izabranici Ćavija Paskvala trijumfovali su protiv jedne od boljih ekipa grčkog prvenstva, Peristerija, sa 80-75.

Utisci o utakmici su varirali od perioda do perioda. Sredinom prve četvrtine PAO je stigao do prve dvocifrene prednosti i delovalo je da će ovo biti veoma jednosmerna utakmica, međutim gosti su uspeli da se vrate i pariraju grčkom velikanu da bi na poluvremenu rezlutat bio 43-49 u korist Panatinaikosa. Ključni period utakmice bio je od sredine treće četvrtine do kraja iste kada su ‘Zeleni’ uspeli za svega par minuta da dođu od +1 do čak +19 i na taj način stvorili zalihu koja se do kraja konstantno topila, ali je bila dovoljna za siguran trijumf.

Do sedme pobede u prvenstvu iz isto toliko utakmica Panatinaikos su predvodili Kalatis i Papas sa po 20 poena (Kalatis dodao i 9 asistencija), dok je Dešon Tomas dodao 13 poena i 9 skokova. Kod gostiju najzapaženiji je bio Rajan Harou sa 17 poena.