Panatinaikosu grčki derbi! Gosti bez rešenja za Papasa!

Domaćini u “OAKA Areni” slavili sa 79:70!

Sa jedne strane Papas – sa druge LiDej. Napadački jedini raspoloženi na današnjem derbiju koji je obeležio jako nizak procenat šuta iz igre i sa linije slobodnih bacanja. Kao što se moglo očekivati u utakmici između ova dva velikana, igralo se jako tvrdo sa izrazito malim brojem poena, naročito u prvom poluvremenu. Papas je već pokazao kako može biti “faktor x” na utakmicama Panatinaikosa, a kada u ovakvom meču postignete 24 poena, utisak je da ste upisali 54. LiDej je publiku počastio sa dva vrhunska poteza: najpre zakucavanjem preko Antetokounmpa, a nakon toga i mastralnom blokadom sredinom treće četvrtine. Previše izgubljenih lopti ekipe Dejvida Blata bez napadačkog doprinosa ostalih igrača, razlog je drugog poraza u nepunih deset dana od Panatinaikosa u “OAKI”.

Papas je poneo titulu MVP-a sa 24 poena, 3 skoka i dve asistencije, dok je LiDej je meč završio sa 20 koševa i 3 skoka. Lengford je ubacio 11, s tim da je 9 postigao u prvih 12 minuta igre. Tomas je dao jako značajan doprinos za Panatinaikos u drugom poluvremenu i meč završio sa 10 poena. Printezisu uz očajan šut sa linije penala, nedostajao je jedan skok za dabl-dabl učinak (11 poena, 9 skokova), dok je Nikola Milutinov upisao 6 poena uz 3 skoka.

U drugoj utakmici grčkog prvenstva koja je danas odigrana Aris je pretrpeo poraz kod kuće od Peristeria 62:68.