Panatinaikos uzvratio brejk

Zahvaljujući očajnoj trećoj četvrtini domaćina, ‘Zeleni’ su uspeli da slave u drugoj utakmici finala rezultatom  čime su izjednačili seriju na 1-1 i povratili prednost domaćeg terena.

Prvo poluvreme je za standarde grčkog derbija bilo veoma efikasno, pre svega prva četvrtina. Igralo se veoma brzo na obe strane, a u trci su se bolje snašli igrači Olimpijakosa koji su na poluvremenu imali prednost od 43-40.

U nastavku smo videli potpuno drugačiju sliku. Košarkaši domaće ekipe nisu uspeli da se upišu u skoro prvih šest minuta treće četvrtine što je omogućilo Panatinaikosu da dobije istu deonicu rezultatom 16-7. Na samom startu poslednje četvrtine sve je ukazivalo na potencijalno ubedljivu povedu gostujućih igrača, ali se situacija brzo okrenula. Olimpijakos je počeo mnogo bolje da igra, pre svega u napadu, ali iako su uspeli da utakmicu uvedu u neizvesnu završnicu, nisu imali snage da preokrenu.

Na kraju trijumf Panatinaikosa rezultatom 71-66 čime je vraćen brejk. Sledeća utakmica igra se u nedelju od 18:00, a domaćin će biti PAO.

Goste su do trijumfa predvodili izuzetni Nik Kalates sa 18 poena, 8 skokova i 6 asistencija, a pratili su ga Majk Džejms sa 17 poena i 5 skoka i bivši igrač današnjeg protivnika Met Lodžeski sa 13 poena.

U redovima Olimpijakosa jedini dvocifreni bili su Janis Papapetru sa 13 i Vasilis Spanulis sa 12 poena.