Panatinaikos siguran, Olimpijakos jedva

PAO relativno lako slavio protiv PAOK-a sa 84-67, dok je Olimpijakos tek u završnici uspeo da pobedi Prometeus rezultatom 89-88.

U prvom susretu, izuzev par minuta praznog hoda u prvom poluvremenu, Panatinaikos je u potpunosti kontrolisao utakmicu. PAOK je uspevao u prvoj i drugoj četvrtini da se vraća u život nakon naleta ‘zelenih’, ali je sve to bilo nedovoljno pošto je na poluvremenu Panatinaikos vodio sa 46-30.

U nastavku nije bilo interesantnih dešavanja, prednost je praktično celim tokom drugog poluvremena bila konstantna, ekipa iz Soluna nije ni dobila priliku da se vrati u meč. Na kraju, trijumf Panatinaikosa rezultatom 84-67.

Nikos Papas je predvodio ‘zelene’ sa 17 poena, a pratili su ga Kris Singlton sa 11 poena i 7 skokova i Majk Džejms i Lukas Lekavičijus sa 10 poena.

Na drugoj strani, Teran Petvej jedini dvocifreni sa 11 poena, Teodoros Zaras je završio sa 9, a Vasilis Karalampopulos koji je pozajmljen od Panatinaikosa sa 8 poena.

Olimpijakos nije bio impresivan kao njihov večiti rival. Na startu su ‘crveno beli’ dominirali, nisu dali igračima Prometeusa iz Patre da dođu do daha i otišli su na veliki odmor pri rezultatu 55-38.

Prometeus je odlično otvorio treću četvrtinu, uspeo i da se spusti na jednocifreni zaostatak, ali su igrači Olimpijakosa pojačali u pravo vreme i ponovo uplovili u mirnije vode. Aktuelni šampion je nastavio da se muči, tim iz Patre je konstantno topio prednost da bi ubrzo i poveli. Do same završnice Prometeus je bio u vodstvu da bi na 14 sekundi do kraja Papanikolau pogodio trojku za minimalnu prednost. U poslednjem napadu je Prater promašio šut za pobedu i tu je bio kraj, pobeda Olimpijakosa sa 89-88 za vodstvo u seriji od 2-0.

Za Olimpijakos najbolji strelci bili su Vasilis Spanulis sa 20 poena i 7 asistencija, zatim Jorgos Printezis sa 13 i Brajan Roberts sa 10 poena.

Kod poraženih tragičar Kejsi Prater najefikasniji sa 22 poena, Muhamad Faje je dodao 17 poena i 8 skokova, a Lengston Hol 15.