Panatinaikos prvi put izgubio

Olimpijakos-Panatinaikos 81-75

U dvorani Mira i prijateljstva domaći Olimpijakos bio je bolji od najvećeg rivala Panatinaikosa rezultatom 81-75. Meč je rešen u trećoj deonici u kojoj je Olimpijakos došao i do +13.
Pobedu na ovom meču Olimpijakos je ostvario i pored činjenice da u poslednjih 7 minuta nije poentirao iz igre. Spanulis je polovinu svojih poena postigao sa slobodnih bacanja, a pri tom su samo on I Darden (13 poena) bili dvocifreni u pobedničkoj ekipi.
Prvo poluvreme bilo je veoma izjednačeno, sa blagom prednošću na strani Olimpijakosa (+2). U drugom delu igre, nastup obe ekipe kretao se od sjaja do očaja. Prvo je Olimpijakos serijom od 16-7 došao do plus 13, a onda je PAO u četvrtoj deonici došao do samo -3. Na 2 minuta do kraja i -4 u tom trenutku, Zeleni iz Atine su promašili 4 izgledne situacije i propustili ogromnu šansu za preokret. Nakon toga se trener Panatinaikosa Duško Ivanović odlučio za ulazak u penal završnicu ali ni to nije dalo željeni rezultat te je Olimpijakos slavio.

exitnews.gr

exitnews.gr

U poslednjih nekoliko minuta viđene su i 3-4 sumnjive situacije koje su sve dosuđene u korist Olimpijakosa. Domaći teren je u tim trenucima odigrao svoju ulogu.

Najefikasniji igrači u dresu Olipijakosa su bili Spanulis sa 20 poena i Darden sa 13. Kod Panatinaikosa odličan meč su odigrali Ej Džej Sloter sa 18 poena ( 4 trojke) i Mavrokefalidis sa 15 poena, ali i promašena dva izgledna šuta u poslednjih par minuta.

Sada su Panatinaikos I Olimpijakos izjednačeni na vrhu tabele grčkog šampionata I imaju po jedan poraz.