Olimpijakos silovit protiv Arisa

U prvoj polufinalnoj utakmici Grčke lige, Olimpijakos je pregazio Aris. Na kraju, rezultat je bio 84:54.

Aris je bio dostojan rival samo u prvih 10 minuta košarke, kada su zaostajali samo 4 poena(21:17). U nastavku su Crveno-beli iz Pireja zategli odbranu, pogodili otvorene šuteve u napadu i na veliki odmor otišli sa pristojnom zalihom(44:31). Da su najbolja odbrana u Evropi, izabranici Janisa Sfairopulosa su potvrdili u trećoj četvrtini kada su Arisu dopustili samo 7 poena. Do kraja utakmice, prednost je samo rasla u korist domaćih, za konačnih 84:54.

Kostas Papanikolau je sa 17 poena predvodio sve strelce na ovoj utakmici, a u pobedi Olimpijakosa su se istakli još Erik Grin i Patrik Jang. Obojica su upisala 11 poena. Jedini vredan pomena u poraženom timu je bio Vasilis Kavadas sa 12 poena.

Serija se igra na tri dobijene utakmice, a drugi susret je na rasporedu u subotu kada će ova dva tima odmeriti snage u Solunu. Sutra će svoju prvu polufinalnu utakmicu u Atini odigrati Panatinaikos i Aek.