Olimpijakos razbio Aris

U drugoj polufinalnoj utakmici grčkog šampionata, Olimpijakos je ubedljivo savladao ekipu Arisa rezultatom 92:57 (24:13, 23:11, 31:12, 14:21) i tako poveo 2:0 u seriji.

U pobedničkom timu  najefikasniji su bili Printezis sa 14 poena, pratili su ga Lodžeski  i Petvej sa po 13, a 12 poena dodao je Spanulis.

U ekipi Arisa dobri su bili Vezenkov sa 17 poena, a Tomas mu je asistirao sa 15.

dailybasket.it

Susret je otvorio Spanulis pogotkom za 3, a sa druge strane istom merom uzvratio Vezenkov. Igralo se poen za poen, ali Olimpijakosu nije trebalo dugo da se odlepi.

Pri rezultatu 11:9, domaći igrači ulaze u seriju, a gosti su do kraja deonice jedine poene postigli sa linije slobodnih bacanja, i rezultat nakon prve četvrtine je 24:13.

U drugoj deonici Olimpijakos nastavlja sa tvrdom igrom, a ekipa u kojoj je jedini raspoložen bio Vezenkov,  nije mogla da pronađe svoju igru i nakon prvih 20 minuta na semaforu stoji 47:24.

Drugo poluvreme donelo je identičnu sliku. Olimpijakos svoju prethodno stečenu prednost sve više povećava, a Aris počinje da pogađa tek u poslednjoj deonici koju dobija rezultatom 21:14, što ih nije spasilo velikog poraza. Crveno – beli na kraju zasluženo dolaze do trijumfa- 92:57.