Olimpijakos izgubio derbi i Spanulisa

Panatinaikos je pred svojim navijačima savladao najvećeg rivala i tako produžio borbu za prvo mesto u Grčkoj ligi. Rezultat je bio 72:59.

Poenima Nikole Milutinova, Kostasa Papanikolaua i Jorgosa Printezisa, gosti su stekli početnu prednost, nakon devet minuta košarke je bilo 9:18. Početkom druge četvrtine, “Zeleni” su stegli odbranu, pogodili šuteve sa distance i napravili seriju 12:0 koja je dovela do preokreta. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 31:28.

U trećem periodu se igralo “koš za koš”, pa je nakon 30 minuta košarke na semaforu pisalo 48:45. Kris Singlton je sa vezanih 5 poena na startu poslednje deonice vratio zavidnu prednost koja je do kraja samo povećavana za konačnih 72:59.

Kej-Si Rivers je pružio jednu od najboljih partija ove sezone i sa 26 poena predvodio svoj tim do pobede. Kris Singlton je skupio 20 poena, a istakao se i Majk Džejms sa 12. Najzapaženiji pojedinac u poraženom sastavu je bio Jorgos Printezis sa 14 poena, a dvocifreni su još bili Kostas Papanikolau sa 13 i Nikola Milutinov sa 11.

Pored ovog poraza, treba spomenuti da je Vasilis Spanulis zbog povrede butnog mišića napustio teren nakon samo 9 minuta na parketu, pa bi eventualni duži izostanak mogao biti veći udarac za Janisa Sfaropulosa nego poraz u današnjem derbiju.

Ovo je bio čak peti susret ove sezone između ove dve ekipe, a četvrti otkako je Ćavi Paskval seo na klupu Panatinaikosa. Pre 14 dana, “Zeleni” su slavili u Pireju u polufinalu Kupa Grčke. U okviru Evrolige, Olimpijakos je slavio u oba navrata, a prvi susret u sezoni je odigran u trećem kolu kada su Crveno-beli deklasirali Panatinaikos sa 88:63. Nakon tog susreta je Argiris Pedulakis podneo ostavku na mestu šefa stručnog štaba najtrofejnije grčke košarkaške ekipe. Zahvaljujući toj pobedi, Olimpijakos će i nakon ovog kola zadržati prvo mesto na tabeli i ukoliko slave na svim susretima do kraja sezone u okviru domaćeg šampionata, imaće prednost domaćeg terena kroz čitav plej-of.