Milutinov srušio PAO

Olimpijakos je slavio protiv PAO-a sa 63:58 i poveo sa 1:0 u finalnoj seriji plej-ofa grčkog šampionata.

Prelomni momenti dogodili su se u završnici neefikasne poslednje četvrtine. Milutinov je iskoristio asistenciju Printezisa i sa slobodnih bacanja doneo poen prednosti Olimpijakosu. Već u narednom napadu odlično se otvorio iz pik end rola i posle pravovremene asistencije Spanulisa položio za 61:58. PAO je promašio nekoliko otvorenih šuteva, te su domaćini sačuvali prednost u penal završnici.

Olimpijakos je bolje otvorio utakmicu i do kraja prve četvrtine stekao prednost od 19:10. PAO je uzvratio serijom 10:0 na početku druge četvrtine i vratio rezultat u egal, ali je Olimpijakos do poluvremena zadržao prednost na 35:32. Olimpijakos je kontrolisao rezultat i u trećoj četvrtini, ali je PAO u završnici ovog perioda uspeo da napravi preokret i u poslednju četvrtinu uđe sa prednošću od 48:50.

Najefikasniji u pobedničkom timu su bili Milutinov i Printezis sa 12 poena, Spanulis sa 11 poena, 6 skokova i 10 asistencija i Papanikolau sa 7 poena i 7 skokova. U PAO-u su se istakli Rivers sa 16 poena, Burusis sa 13 poena i 11 skokova i Singlton sa 9 poena i 6 skokova.