Milutinov razbio Panatinaikos

Bivši igrač Partizana bio je najzaslužniji za preokret u četvrtoj četvrtini i pobedu Olimpijakosa rezultatom 64:62.

Panatinaikos je pokazao više u prvom poluvremenu, tačnije u drugoj četvrtini kada su u dva navrata imali i +7(23:30), ali je domaći sastav bolje finiširao drugi period i na veliku pauzu otišao sa prednošću(36:33). Treću četvrtinu je obeležila izuzetno tvrda košarka, viđeno je samo 17 poena, rezultat je bio 43:43 pred odlučujuću četvrtinu.

Kada je Kej-Si Rivers pogodio trojku za 48:58, 5 minuta pre kraja utakmice, činilo se da će “Zeleni” napraviti brejk, ali nakon tajm-auta Janisa Sfairopulosa, prvo je trojku pogodio Vangelis Mancaris, a onda i Vasilis Spanulis za potpunu neizvesnost i dramu u finišu. Nikola Milutinov je u poslednje tri minute susreta upisao 6 poena, bez greške sa “penala”(4/4) u tom razdoblju, a Olimpijakos je vodio 63:62 nakon poslednjeg ubačenog slobodnog bacanja, 30 sekundi pre kraja. Kris Singlton je na drugoj strani napravio korake, a Jorgos Printezis bio polovičan sa linije slobodnih bacanja. Poslednji šut na utakmici je imao Majk Džejms, za pobedu, ali bio je neprecizan, tako da je na semaforu ostalo 64:62.

Nikola Milutinov je sa 14 poena bio najefikasniji u pobedi Olimapijakosa, a dvocifren je još bio Jorgos Printezis sa 10 poena. Kod Panatinaikosa, Majk Džejms je upisao 16 poena, a Nik Kalates je dodao 11.

Četvrta utakmica je na rasporedu u četvrtak u “OAKI” gde će Olimpijakos imati meč loptu za odbranu titule.