Kup Grčke: PAO prejak za PAOK

U OAKA Areni se odigrava drugi današnji četvrtfinalni meč kupa Grčke, a rivali su atinski Panatinaikos, aktuelni osvajač kupa, i solunski PAOK. Pobednik ovog susreta je ekipa PAO(K), rezultatom 88:69 (18:19, 25:19, 20:17, 24:12), a protivnik u polufinalu će biti ekipa Olimpijakosa koja je danas ubedljivo savladala ekipu Kolososa.

PAOK je odlično otvorio utakmicu, gotovo 4 minuta su držali domaćina bez koša, a na polovini prve četvrtine bilo je 11:2 za goste iz Soluna. Nakon tajm auta, igrači Panatinaikosa su se brzo “dozvali pameti” i vratili neizvesnost u ovaj meč serijom 12:4. Medjutim, košarkaši PAOKa su bili pribrani i dobili prvu četvrtinu rezultatom 19:18.
Drugu četvrtini počinjemo serijom domaćina 6:0 i time su po prvi put na ovom meču uspostavili vodjstvo, što je nateralo trenera Markopulosa da zatraži tajm aut. Gosti su znali kako da odgovore na ovakvu igru “zelenih” i nakon nekoliko minuta su vratili “svojih plus jedan”, pa je Pedulakis reagovao tajm autom. Prava rezultatska klackalica vidjena je u drugoj četvrtini, tako da je Panatinaikos sa prednošću od četiri poena otišao na veliki odmor.
Gosti iz Soluna pokazuju zube, odbijaju da izgube i treću deonicu počinju isto kao i prvu, serijom od 4:0 za tri minuta košarke. Panatinaikos se vratio na kolosek serijom 14:4 i donelo im prednost od 10 poena. Ovo je bila ujedno i najveća prednost zelenih u dosadašnjem toku meča. Uspeli su košarkaši PAOKa da smanje razliku “zelenih” do kraja deonice, pa smo pred poslednjih deset minuta na odmor otišli sa prednošću Panatinaikosa 64:57.
Neizvesno je bilo u poslednjem kvartalu od samog početka. Medjutim, stekao se utisak da je Panatinaikos prednošću od 76:64 negde na sredini četvrte četvrtine prelomio utakmicu i da se više nije postavljalo pitanje pobednika, već samo kolikom će razlikom trijumfovati.
Sve u svemu, odlična predstava u četvrtfinalu kupa Grčke. PAOK je pokazao da ne želi lako da se preda i da su zeleni morali dobro da se pomuče ne bi li savladali goste iz Soluna. U polufinalu ćemo gledati večiti derbi Atine izmedju Panatinaikosa, koji brani trofej i Olimpijakosa. Konačan ishod ovog susreta bio je 88:69.