Grčka liga: pregled

14. kolo grčkog šampionata donelo je pobede favorita. Panatinaikos je teže nego što je bilo očekivano savladao Kifisiju, dok je utakmica AEK – a obilovala dobrim potezima, uz debi Malika Herstona u dresu atinskog velikana.

AGOR – PAOK 71 – 79

Košarkaši AGOR – a razočarali su svoje navijače porazom u 14. kolu grčkog šampionata od ekipe PAOK – a rezultatom 71 – 79.
Prva četvrtina bila je veoma efikasna i domaća ekipa ju je rešila u svoju korist rezultatom 24 – 22. U tim trenucima ekipu AGOR – a predvodio je Fae, kao i Simpson. Na drugoj strani, dobar početak meča imao je Margaritis. U drugoj deonici je ekipa PAOK – a zaigrala daleko bolju odbranu, dozvolivši protivniku samo 12 poena , dok je napad funkcionisao dovoljno dobro da se na poluvreme ponese prednost od 4 poena.
U trećoj četvrtini AGOR je ponovo bio bolji, i efikasan ( 20 – 17 ) te se u odlučujući period ušlo sa samo +1 za favorizovane goste. U poslednjem periodu, PAOK je potpuno nadigrao AGOR te je ekipa iz Soluna zasluženo slavila rezultatom komotnom razlikom od 8 poena.
Najbolji igrači u ekipi PAOK – a bili su Margaritis sa 16 poena kao i Hohlas sa 14. Dobar doprinos dao je Kevin Lengford sa 12 poena. U domaćoj ekipi istakli su se Fae sa 21 poenom, a na visini zadatka bio je još samo Simpson sa 14. Srpski internacionalac Dejan Kravić je pružio najlošiju partiju od kada je potpisao u Grčkoj i zabeležio je samo 3 skoka za poraženu ekipu.

AEK – Koroivos 76 – 67

esake.gr

esake.gr

Košarkaši AEK – a u snažnom ritmu su otvorili utakmicu i potpuno razbili goste u prvom desetominutnom periodu rezulatatom 19 – 7. U tom periodu je Pops Mensa – Bonsu zaključao reket i Koroivos se mučio da uopšte poentira.
U drugoj četvrtini gost je limitiran na samo 12 poena, te se defanzivna klinika AEK –a u prvom poluvremenu završila sa + 16 i sa samo 19 primljenih poena.
U trećoj deonici došlo je do neshvatljivog pada pulena srpskog trenera Dragana Šakote. AEK je u tom periodu dopustio 24 poena, a postigao tek 14. Određena ispadanja u odbrani posledica su i minutaže koju je imao Malik Herston koji je tek stigao u ekipu, i koji se nije uklopio.
U poslednjoj deonici viđena je veoma efikasna, napadačka košarka, a konačni pobednik bila je sjajna ekipa AEK – a. Konačan rezultat bio je 76 – 67.
Kuriozitet je čak 48 primljenih poena u drugom poluvremenu odlične atinske ekipe, a samo 19 u prvom.
Najbolji igrači u redovima AEK – a bili su Mensa – Bonsu sa dabl-dabl učinkom od 13 poena i 14 skokova, kao i Janis Atineou sa 12. Povratnik na teren Malik Herston zabeležio je 11 poena. Karl Ingliš je imao katastrofalan meč, i pored 11 poena. Imao je čak 9 !!! izgubljenih lopti.
U gostujućem sastavu, najbolji je bio Gilje Rubio sa 16 poena i 10 skokova.

Apolon iz Patre – Olimpijakos 56 – 67

Granitna odbrana Olimpijakosa omogućila je crvenima iz Pireja još jedan lak trijumf u grčkom prvenstvu: 56 – 67.
Utakmica je počela tvrdo i bez previše lepote te je prva četvrtina završena rezultatom 13 – 14. U drugom periodu je ekipa Olimpijakosa i obezbedila pobedu, rešivši ga u svoju korist 11 – 20.
Drugo poluvreme donelo je igru koš za koš, ali domaći sastav nije mogao bolje od toga dok je Olimpijakos sjajno čuvao prednost. Na kraju 56 – 67.
Najbolji igrači u redovima Olimpijakosa bili su Lodžeski, Printezis i Spanulis sa 13, 12, 10 poena, dok je Spanulis imao i 7 asistencija. U redovima Apolona najbolji je bio El Amin sa 21 poenom.

Kifisija – Panatinaikos 66 – 72

Košarkaši Panatinaikosa ostvarili su, teže nego što je očekivano, važnu pobedu na gostovanju Kifisiji: 66 – 72.
Nakon prve deonice u kojoj su Zeleni bili bolji rival, i gospodarili terenom ( 16 – 22 ), usledila je rovovska borba sve do kraja utakmice. Kifisija je prpustila nekoliko napada na 63 – 66 da eventualno i preokrene meč, te su gosti iz Atine ipak trijumfovali.
Panatinaikos su predvodili Batista sa 24 poena i 11 skokova kao i Džejsm Gist koji je zabeležio 11 poena. U redovima Kifisije najbolji su bili Silas sa 23 poena, liakopulos sa 19, kao i Mavroedis sa 12 poena i 12 skokova.