Grčka: dobre partije srpskih igrača

20. kolo šampionata Grčke donelo je puno uzbuđenja za sada, ali uglavnom uz pobede favorita.

Izuzetno dobri mečevi viđeni su na Rodosu, gde je domaći Kolosos pobedio favorizovani Aris 78 – 77 i u Atini gde je AEK pregazio Nea Kifisiju rezultatom 97 – 73.

Kolosos – Aris: 78 – 77

Ekipa sa Rodosa je na svom domaćem parketu savladala velike favorite Aris, nakon produžetka. Utakmica je bila veoma izjednačena. Gosti su bolje otvorili meč i prvu četvrtinu su rešili sa 21 – 18 u svoju korist. Aris je i na poluvremenu imao prednost 34 – 31.

Treća deonica donela je preokret domaćina: Kolosos je uz sjajnu igru plejmejkera Dominika Votersa stigao do + 3 na ulasku u 4/4.

U poslednjoj četvrtini Aris preko Vezenkova odgovara i obezbeđuje produžetak. U dodatnih 5 minuta za nijansu je prevagnuo Kolosos: 78 – 77.

Najefikasniji u ekipi sa Rodosa bili su Dominik Voters sa 25 poena i 7 asistencija, kao i Ernest Skot sa 16 poena. Dobru utakmicu odigrao je i Janulis Larencakis sa 12 poena i 6 skokova.

U ekipi Arisa , kao i uvek, najbolji je bio Aleksandar Vezenkov sa 19 poena i 8 skokova. Dobri su bili i Adegboje sa 17 poena , kao i Muhamed Pašalić sa 12 poena i 7 asistencija.
Ovim porazom ekipa Arisa je ugrozila svoju poziciju na tabeli, jer je AEK u velikom pobedničkom naletu. Aris je i dalje četvrti sa skorom 13 – 8.

AEK – Nea Kifisija: 97 – 73

Ekipa Dragana Šakote je već u prvoj četvrtini stavila gostima do znanja da bodove potraže na drugom mestu. AEK je u brzom i dobrom napadačkom ritmu došao do 28 – 17 nakon uvodnih 10 minuta. Druga deonica donela je nastavak odlične igre AEK – a, te je na poluvremenu bilo + 18: 55 – 37.

ebasket.gr

ebasket.gr

U drugom poluvremenu nije viđena neka ozbiljnija promena u igri, te je AEK došao do izuzetno ubedljive i vredne pobede: 97 – 73.

Ovim trijumfom se puleni Dragana Šakote ozbiljno pozicioniraju kao pretnja Arisu u borbi za prednost domaćeg terena u doigravanju.

Najbolji u ekipi Žuto – Crnih bili su Mensa-Bonsu sa 21 poenom i 7 skokova , Šakota sa 16 poena, kao i Malik Herston sa 12 poena i 6 asistencija.

U ekipi Nea Kifisije istakli su se Uroš Duvnjak sa 17 poena, Nikola Pešaković sa 10 kao i Kejd Dejvis sa 14 poena.

Ostali rezultati:

AGOR – Panelefsinijakos : 85 – 67 ( U Panelefsinijakosu najbolji su bili Nemanja Mitrović sa 19 poena i Nikola Marković sa 11 poena ).

Trikala – Apolon : 83 – 70

Koroivos – Panionios 83 – 74

Olimpijakos i Panatinaikos svoje mečeve igraju u ponedeljak.