ESAKE : Haos u derbiju Grčke

Košarkaši Olimpijakosa ubedljivo su savladali Panatinaikos u OAKA areni rezultatom 77 – 66, ali je meč ostao u senci divljaštva navijača Zelenih.
Pri vođstvu Olimpijakosa 77 – 64, navijači PAO su reagovali na provokaciju koju im je uputio Spanulis i sišli na teren da se obračunaju sa gostujućim igračima. Igrači Olimpijakosa su pobegli brzo u svlačionice, a utakmica je nastavljena 25 minuta kasnije.

Košarkaši Zelenih su bolje otvorili meč, ali je tim trenera Sferopulosa već do kraja prve četvrtine preokrenuo rezultat ( 22 – 18 ), a čini se da je utakmica rešena već u 3. četvrtini kada je Olimpijakos izgradio kapitalnu prednost na krilima Spanulisa i Printezisa. Darden je zadavao velike probleme odbrani Panatinaikosa tokom čitavog susreta.

Važno je napomenuti da PAO na ovom meču nije mogao da računa na suspendovanog Džejmsa Gista, čiji antidoping test je pokazao da je bio pozitivan na marihuanu.

Sporno u toj odluci je da je suspenzija nastupila samo par sati pred meč, te je trener Duško Ivanović ekipu spremao sa Gistom i nije mogao da iskoriguje tako brzo postavku igre.